5 499,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F502SP on Isossa-Britanniassa valmistettu Special Production -versio, joka nostaa F502:n henkeäsalpaavalle hienostuneisuuden tasolle. Nämä Fyne Audio F502SP -lattiakaiuttimet hyödyntävät F700-lippulaivasarjan edistynyttä teknologiaa, ja niissä on 200 mm:n IsoFlare-elementti ja siihen sopiva 200 mm:n bassoelementti. Näin ollen ne tarjoavat poikkeuksellisen selkeyden ja dynamiikan.
Lisäksi 25 mm:n magnesium-kompressiodiskantti takaa tasaisen, laajan taajuusvasteen ja erinomaisen stereokuvan. Päivitetty jakosuodin varmistaa elementtien saumattoman integraation. Siksi kuulijat kokevat musiikkinsa mahdollisimman todenmukaisena.
Lisäksi nämä ensiluokkaiset kaiuttimet käyttävät raskasta alumiinista kerrosjalustaa yhdistettynä BassTrax Tractrix -diffuusoriin. Tämä tuottaa syvän, erottelevan basson ja huomattavan äänikuvan eheyden, mahdollistaen samalla helpon sijoittelun huoneeseen. Viimeisteltynä ylellisellä Piano Gloss Black (musta)-, White (valkoinen)- tai Walnut (pähkinä) -viilulla, se yhdistää eleganssin ja erinomaisuuden.
Löydä musiikkisi todellinen potentiaali tällä hienostuneella kaiuttimella. MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F502SP tänään ja koe tinkimätön ääni!



| Järjestelmän tyyppi: | 2 ½ -tie, alaspäin suunnattu refleksiportti, BassTrax™ Tractrix -diffuusorilla*, kaksikammioinen latausjärjestelmä |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 30 – 200 |
| Jatkuva tehonkesto (Watt RMS): | 100 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 92 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6dB tyypillinen huoneessa): | 30 Hz – 34 kHz |
| Elementit | 1 x 200 mm IsoFlare-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus 25 mm magnesiumkalottisella kompressiodiskantilla, neodyymimagneettijärjestelmä. 1 x 200 mm monikuituinen bassokartio, FyneFlute™-ripustus. |
| Jakotaajuus: | 250 Hz ja 1,7 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Cryo-Lite-käsitelty. |
| Mitat – K x L x S: | 1111 x 338 x 380 mm |
| Nettopaino – Kappale: | 30,4 kg |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta) | 61 mm (2,4″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta) | 37 mm (1,5″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.