3 999,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F700 yhdistää elegantin nykyaikaisen muotoilun huippuluokan akustiseen suunnitteluun. Tämä Isossa-Britanniassa käsintehty kompakti kaiutin tarjoaa poikkeuksellisen suorituskyvyn. Lisäksi siinä on 150 mm:n IsoFlare-pistelähde-elementti, joka varmistaa tarkan ja ajallisesti kohdistetun äänen koko taajuusalueella.
Näin ollen nämä merkittävät hyllykaiuttimet tarjoavat luonnollisen, läpinäkyvän äänen ja henkeäsalpaavan äänikuvan. Integroitu BassTrax Tractrix -diffuusori ja alaspäin suunnattu portti tuottavat syvän, kontrolloidun basson. Siksi nautit vaivattomasta huoneintegroinnista tinkimättä dynaamisesta skaalasta.
Erittäin hienostuneina jalustakaiuttimina ne ovat saatavilla upeana kiiltomustana, valkoisena tai ylellisellä pähkinäpuuviilulla. Lisäksi nämä ensiluokkaiset kaiuttimet heijastavat kauniisti äärimmäistä käsityötaitoa ja ajatonta esteettistä tyyliä, sopien saumattomasti mihin tahansa moderniin sisustukseen.
Koe todellinen audiofiilitason suorituskyky täydellisen kompaktissa muodossa. MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F700 tänään ja nosta päivittäinen musiikinkuuntelukokemuksesi uudelle tasolle!



| Järjestelmätyyppi: | 2-tie, alaspäin suunnattu refleksiportti, BassTrax Tractrix -diffuusorilla |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 30 – 150 |
| Huipputehonkesto (W): | 300 |
| Jatkuva tehonkesto (W RMS): | 75 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 89 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6 dB tyypillisessä huoneessa): | 40 Hz – 34 kHz |
| Elementit: | 1 x 150 mm IsoFlare-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute-ripustus 25 mm magnesiumkalottisella kompressiodiskantilla, neodyymimagneettijärjestelmä |
| Jakotaajuus: | 1,7 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Cryo-Lite-käsitelty. |
| Mitat – K x L x S: | 348 mm x 224 mm x 337 mm (13,7 x 8,8 x 13,3”) |
| Nettopaino – Kappale: | 9,0 kg (19,8 lbs) |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 46 mm (1,8″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta): | 22 mm (0,9″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.