10 499,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F702 on kauniisti valmistettu keskikokoinen lattiakaiutin, joka yhdistää hienostuneen muotoilun akustiseen innovaatioon. Isossa-Britanniassa rakennetut poikkeukselliset lattiakaiuttimet on varustettu 200 mm:n IsoFlare-pistelähde-elementillä. Näin ollen tämä yksikkö toimii yhdessä erillisen 200 mm:n bassoelementin kanssa, tarjoten tarkan äänikuvan, rikkaan sointitasapainon ja vaivattoman dynamiikan.
Lisäksi kaksikammioinen kotelosuunnittelu integroi edistyneen BassTrax Tractrix -diffuusorijärjestelmän. Siksi tämä takaa syvän, tasaisesti jakautuvan basson, joka mukautuu saumattomasti mihin tahansa huoneeseen. Vähentämällä sijoittelun herkkyyttä, tämä Fyne Audio F702 high-end -kaiutin tarjoaa johdonmukaisen, huoneen täyttävän matalien taajuuksien suorituskyvyn.
Viimeisteltynä ylellisellä kiiltolakalla tai aitoa puuta olevalla viilulla, se erottuu edukseen sekä äänellisesti että visuaalisesti. Lisäksi se on ihanteellinen keskikokoisiin ja suuriin huoneisiin, tarjoten syvästi mukaansatempaavan high-fidelity-kokemuksen, joka vangitsee täydellisesti äänitteen jokaisen musiikillisen vivahteen.
MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F702 tänään ja koe aito brittiläinen insinööritaidon huippuosaaminen suoraan kotonasi!



| Järjestelmän tyyppi: | 2 ½ -tie, alaspäin suunnattu refleksiportti, BassTrax™ Tractrix -diffuusorilla*, kaksikammioinen latausjärjestelmä |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 30 – 200 |
| Jatkuva tehonkesto (Watt RMS): | 100 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 92 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6dB tyypillinen huoneessa): | 30 Hz – 34 kHz |
| Elementit | 1 x 200 mm IsoFlare™-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus 25 mm magnesiumkalottisella kompressiodiskantilla, neodyymimagneettijärjestelmä. 1 x 200 mm monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus. |
| Jakotaajuus: | 250 Hz ja 1,7 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Cryo-Lite-käsitelty. |
| Mitat – K x L x S: | 1111 x 384 x 439 mm (43,7 x 15,1 x 17,3”) |
| Nettopaino – Kappale: | 30,5 kg (67,2 lbs) |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 64 mm (2,5″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta): | 40 mm (1,6″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.