349,99 €
10 varastossa
Koe elokuvateatterimainen ääni Fyne Audio F5E LCR -kaiuttimella, joka on monipuolinen kaiutin kotiteatterijärjestelmiin. 125 mm:n (5”) IsoFlare-elementin ansiosta se tarjoaa kristallinkirkkaan dialogin ja mukaansatempaavat tilaääniefektit tarkasti. Näin ollen tämä kaiutin varmistaa, että elokuviesi jokainen vivahde toistetaan elävällä tarkkuudella ja syvyydellä.
Lisäksi F5E LCR on suunniteltu joustavaksi. Tarvitsitpa sitten korkealaatuista keskikaiutinta tai etukanavia, sen LCR-konfiguraatio mukautuu vaivattomasti. Yhteensopiva passiivisäteilijä (ABR – auxiliary bass radiator) ja bassoelementti laajentavat matalia taajuuksia ja tarjoavat täyteläisen äänen, joka tekee mistä tahansa tuotannosta suuremman tuntuisen.
Kompakti Black Ash (musta saarni) -vinyylikotelo sulautuu mihin tahansa sisustukseen. Integroitujen kiinnikkeiden ansiosta se on helppo sijoittaa joustavasti seinälle tai hyllyyn, joten se on ihanteellinen huomaamattomiin asennuksiin. Jäykkä rakenne minimoi resonanssin tehokkaasti, varmistaen, että ääni pysyy puhtaana ja säröttömänä myös suurilla äänenvoimakkuuksilla.
MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Nosta kotiteatterisi tasoa jo tänään aidolla brittiläisellä insinööritaidolla. Tilaa Fyne Audio F5E LCR nyt ja muuta asuintilasi todelliseksi high-end-elokuvateatteriksi!



| Järjestelmän tyyppi: | 2 ½ -tie, passiivisäteilijällä (ABR) |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 30 – 100 |
| Jatkuva tehonkesto (Watt RMS): | 50 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 88 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6 dB tyypillisessä huoneessa): | 65 Hz – 38 kHz |
| Elementit | 1 x 125 mm IsoFlare™ monikuituinen basso/keskiääni 19 mm titaanikalottisella kompressiodiskantilla. 1 x 125 mm bassoelementti ja 1 x 125 mm ABR. |
| Jakotaajuus: | 350 Hz ja 1,8 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi: | 2. asteen alipäästö (low pass), 1. asteen ylipäästö (high pass) |
| Mitat – K x L x S: | 170 x 440 x 120 mm |
| Nettopaino – kpl: | 5.7 kg |
| Viimeistelyt: | Musta saarni (Black Ash) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.