5 799,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F701 tuo hienoimman akustisen insinööritaidon ja brittiläisen käsityötaidon eleganttiin muotoiluun. Isossa-Britanniassa käsintehty kompakti kaiutin on varustettu 200 mm:n IsoFlare-pistelähde-elementillä. Näin ollen se tarjoaa tarkan ajallisen kohdistuksen, poikkeuksellisen dynamiikan ja henkeäsalpaavan äänikuvan audiofiileille.
Lisäksi integroitu BassTrax Tractrix -diffuusori varmistaa tasaisen, huoneen täyttävän bassovasteen. Älykäs alaspäin suunnattu porttisuunnittelu tarjoaa vaivattoman sijoittelun mihin tahansa tilaan. Siksi nämä poikkeukselliset jalustakaiuttimet tarjoavat erottelevan, luonnollisen äänen hallitsematta huoneesi akustista ympäristöä.
Kotelo on viimeistelty ylellisellä kiiltomustalla, valkoisella tai pähkinäpuuviilulla. Lisäksi se tuo kauniisti esiin hienostuneen estetiikan, joka sopii täydellisesti sen high-end-äänentoistoon. Tämä ensiluokkainen kaiutin on suunniteltu yhdistettäväksi saumattomasti erilliseen FS8-jalustaan, ja se on valmistettu todella vaativalle kuuntelijalle.
MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F701 tänään ja koe brittiläisen akustisen mestaruuden huippu oman kotisi mukavuudessa!



| Järjestelmätyyppi: | 2-tie, alaspäin suunnattu refleksiportti BassTrax Tractrix -diffuusorilla |
| Suositeltu vahvistinteho (Watt RMS): | 30 – 180 |
| Hetkellinen tehonkesto (Watt): | 360 |
| Jatkuva tehonkesto (Watt RMS): | 90 |
| Herkkyys (2.83 Volt @ 1m): | 91 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6 dB tyypillisessä huoneessa): | 35 Hz – 34 kHz |
| Elementit: | 1 x 200 mm IsoFlare-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus 25 mm magnesiumkalottisella kompressiodiskantilla, neodyymimagneettijärjestelmä |
| Jakotaajuus: | 1,7 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Cryo-Lite-käsitelty. |
| Mitat – K x L x S: | 465 x 278 x 389 mm |
| Nettopaino – Kappale: | 13,6 kg |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 64 mm (2,5″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta): | 40 mm (1,6″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.