7 699,99 €
9 varastossa
Fyne Audio F701SP on Isossa-Britanniassa käsintehty malli, joka määrittelee akustisen suorituskyvyn uudelleen. Näissä merkittävissä jalustakaiuttimissa on F1-8-mallista peräisin oleva 200 mm:n IsoFlare-elementti ja parannettu korkeiden taajuuksien (HF) suuntain. Näin ollen se tarjoaa poikkeuksellisen tasaisen ja yksityiskohtaisen taajuusvasteen.
Lisäksi hienostunut jakosuodin käyttää korkealuokkaisia ClarityCap-kondensaattoreita, Neotech PC-OCC -sisäistä johdotusta ja kullattuja WBT Nextgen 0703 -liittimiä. Siksi nämä kompaktit Fyne Audio F701SP -kaiuttimet takaavat ylivoimaisen signaalin eheyden. Tämä tarjoaa henkeäsalpaavan läpinäkyvän äänikuvan, joka sopii täydellisesti keskisuuriin ja suuriin tiloihin.
Lisäksi patentoitu BassTrax LF -diffuusori on asennettu tarkkuustyöstetylle mustalle metallijalustalle. Tämä takaa tasapainoisen basson ja vaivattoman huonesijoittelun. Tyylikkäillä mustilla eloksoiduilla alumiinireunuksilla ja syväkryogeenisellä käsittelyllä (Deep Cryogenic Treatment) viimeisteltynä tämä ensiluokkainen kaiutin edustaa äänellistä täydellisyyttä.
Nosta kotisi äänentoisto uudelle tasolle aidolla brittiläisellä käsityötaidolla. MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F701SP tänään ja koe äärimmäinen korkean luokan musiikillinen suorituskyky!



| Järjestelmätyyppi: | 2-tie, alaspäin suunnattu refleksiportti BassTrax Tractrix -diffuusorilla |
| Suositeltu vahvistinteho (Watt RMS): | 30 – 180 |
| Hetkellinen tehonkesto (Watt): | 360 |
| Jatkuva tehonkesto (Watt RMS): | 90 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 90 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6 dB tyypillisessä huoneessa): | 35 Hz – 34 kHz |
| Elementit: | 1 x 200 mm IsoFlare-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus 25 mm magnesiumkalottisella kompressiodiskantilla, ferriittimagneettijärjestelmä |
| Jakotaajuus: | 1.8 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Syväkryogeeninen käsittely (Deep Cryogenic Treatment). |
| Mitat – K x L x S: | 465 x 278 x 393 mm |
| Nettopaino – Kappale: | 14,0 kg |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White / Natural Walnut |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 63 mm (2,5″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta): | 39 mm (1,5″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.