12 799,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F703 -lattiakaiutin edustaa brittiläisen akustisen insinööritaidon ehdotonta huippua. Tämä Isossa-Britanniassa rakennettu, kauniisti suhteutettu kaiutin tuo mukanaan teknologiaa suoraan F1-lippulaivasarjasta. Siinä on massiivinen 250 mm:n IsoFlare-pistelähde-elementti ja siihen sopiva 250 mm:n monikuituinen bassoelementti. Näin ollen se tarjoaa poikkeuksellista yhtenäisyyttä ja voimaa.
Kaksikammioinen viritetty kotelorakenne takaa optimaalisen hallinnan ja dynaamisen alueen. Lisäksi integroitu BassTrax Tractrix -diffuusori hajottaa matalat taajuudet tasaisesti koko huoneeseen. Siksi tämä high-end-kaiutin tarjoaa tasaisen, luonnollisen bassovasteen, varmistaen vaivattomasti todella mukaansatempaavan äänikuvan.
Ylellisellä aitoa puuta olevalla viilulla tai upealla kiiltolakalla viimeisteltynä se tarjoaa sekä äänellistä erinomaisuutta että visuaalista hienostuneisuutta. Lisäksi nämä ensiluokkaiset kaiuttimet ovat täydellisiä audiofiileille, jotka etsivät aitoa musiikillista ilmaisua.
MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa Fyne Audio F703 tänään ja nosta äänentoistojärjestelmäsi uudelle tasolle!



| Järjestelmän tyyppi: | 2 ½ -tie, alaspäin suunnattu refleksiportti, BassTrax™ Tractrix -diffuusorilla*, kaksikammioinen latausjärjestelmä |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 20 – 250 |
| Jatkuva tehonkesto (W RMS): | 125 |
| Herkkyys (2.83 Volt @ 1m): | 94 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6dB tyypillinen huoneessa): | 26 Hz – 26 kHz |
| Elementit | 1 x 250 mm IsoFlare™-pistelähde-elementti, monikuituinen basso/keskiäänikartio, FyneFlute™-ripustus 75 mm titaanikalottisella kompressiodiskantilla, ferriittimagneettijärjestelmä. 1 x 250 mm monikuituinen bassokartio, FyneFlute™-ripustus. |
| Jakotaajuus: | 200 Hz ja 850 Hz |
| Jakosuotimen tyyppi | Bi-wire passiivinen vähähäviöinen, 2. asteen alipäästö, 1. asteen ylipäästö. Cryo-Lite-käsitelty. |
| Mitat – K x L x S: | 1180 mm x 438 mm x 464 mm (46,5 x 17,2 x 18,3”) |
| Nettopaino – Kappale: | 48,3 kg (106,5 lbs) |
| Viimeistelyt: | Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 94 mm (3,7″) |
| SuperTrax sijainti (kotelon etureunasta): | 70 mm (2,8″) |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.