1 099,99 €
10 varastossa
Fyne Audio F55E tuo korkealaatuisen äänentoiston helposti lähestyttävään ja eleganttiin muotoiluun. Yhdistäen tarkan brittiläisen insinööritaidon hienostuneeseen tyyliin, siinä on 5-tuumainen IsoFlare-pistelähde-elementti (point source driver). Siksi nämä lattiakaiuttimet tarjoavat kauniin selkeän, luonnollisen äänen ja erittäin tarkan stereokuvan.
2,5-tiekonfiguraatio takaa erinomaisen taajuustasapainon koko spektrin osalta. Lisäksi Fynen patentoitu BassTrax Tractrix -diffuusori hajottaa basson tasaisesti kaikkiin suuntiin. Siksi se tarjoaa huomattavan johdonmukaisen suorituskyvyn riippumatta siitä, mihin sijoitat kaiuttimet huoneessasi.
Valmistettu erittäin jäykästä MDF-levystä ja viimeistelty hienostuneella Black Ash (musta saarni) -vinyylillä, se yhdistää täydellisesti kestävyyden ja hienostuneisuuden. Nämä kompaktit kaiuttimet sopivat ihanteellisesti pienempiin kuuntelutiloihin, tarjoten mukaansatempaavan ja huoneen täyttävän kokemuksen sekä musiikille että kotiteatterille.
Astu aidon high-fidelity-äänen maailmaan tällä erinomaisella johdatuksella ensiluokkaiseen ääneen. MGY OU on Fyne Audion virallinen maahantuoja Virossa, Suomessa ja Espanjassa. Tilaa järjestelmäsi nyt ja koe brittiläisen akustisen käsityötaidon ero!



| Järjestelmän tyyppi: | 2 ½ -tie, alaspäin suunnattu refleksiportti, BassTrax™ Tractrix -diffuusorilla |
| Suositeltu vahvistinteho (W RMS): | 30 – 120 |
| Jatkuva tehonkesto (W RMS): | 60 |
| Herkkyys (2,83 V @ 1 m): | 88 dB |
| Nimellisimpedanssi: | 8 Ohmia |
| Taajuusvaste (-6 dB tyypillisessä huoneessa): | 42 Hz – 38 kHz |
| Elementit | 1 x 125 mm IsoFlare™, monikuituinen basso/keskiäänielementti ja 19 mm titaanikalottinen kompressiodiskantti. 1 x 125 mm monikuituinen bassoelementti |
| Jakotaajuus: | 350 Hz ja 1,8 kHz |
| Jakosuotimen tyyppi: | 2. asteen alipäästö (low pass), 1. asteen ylipäästö (high pass) |
| Mitat – K x L x S: | 925 x 210 x 236 mm |
| Nettopaino – Kappale: | 11,9 kg |
| Viimeistelyt: | Musta saarni (Black Ash) |
| S-Trax sijainti (kotelon etureunasta): | 32 mm |
© 2026 MGY Europe. All rights reserved.